امروزه با هوشمندسازی اماکن مسکونی و تجاری ، هوشمندسازی بیمارستان­ ها و هوشمندسازی محل کسب و کار خود می­توانید در جهت کاهش مصرف انرژی و امنیت بیشتر ساختمان­ گام بزرگی بردارید.

هوشمندسازی اماکن مسکونی و تجاری

هوشمندسازی ساختمان چیست؟

هوشمندسازی ساختمان همان کنترل و یکپارچه سازی ساختمان است. سیستمی که باعث می­شود تمام دستگاه­های الکترونیکی خانه هماهنگ با یکدیگر عمل کنند. تمام تجهیزات خانه از جمله پرده­ ها، سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم­های امنیتی، روشنایی، سیستم صوتی تصویری و … را به صورت یکپارچه تحت کنترل قرار می­دهد و باعث می­شود امکان کنترل تمامی تجهیزات ، حتی از راه دور برای کاربر وجود داشته باشد.

مزایای هوشمندسازی اماکن

  1. کاربرد آسان و قابل دسترس
  2. مصرف انرژی کمتر
  3. دسترسی بهتر به امکانات موجود
  4. امنیت بیشتر ساختمان
  5. کاهش خطای نیروی انسانی، رخدادهای خارج از کنترل و سوانح

چگونگی هوشمندسازی ساختمان

روش اول:

استفاده از راهکارهای مبتنی بر سیم­کشی است. در سیستم هوشمندسازی خانه به روش با سیم، برای ایجاد ارتباط با برخی از تجهیزات خانه مانند مانیتور لمسی و دستگاه کارتخوان و یا ماژول پرده برقی نیاز به سیم­هایی داریم که بتوانند داده را منتقل کنند.

روش دوم:

استفاده از سیستم­های هوشمند وایرلس برای هوشمندسازی ساختمان است که در آن احتیاج به هیچ گونه سیم­کشی وجود ندارد.

هوشمندسازی خانه ­های قدیمی که دارای سیم­کشی سنتی هستند نیز بدون تخریب و سیم­کشی مجدد، بر روی سیم­های برق موجود یا به صورت بی­سیم قابل انجام است.

هوشمندسازی اماکن چگونه انجام می شود؟

  1. نیازسنجی و تعیین تجهیزات مورد نیاز هوشمندسازی اماکن: با کمک گرفتن از یک مشاور، می­توانید با توجه به نیاز و سطح هوشمندسازی مد نظر خود، لیست تجهیزات لازم را تعیین کنید.
  2. انتخاب محصولات هوشمندسازی ساختمان و خرید محصولات: تجهیزات هوشمندسازی ساختمان با توجه به انتخاب سیستم هوشمندسازی بی­سیم یا با سیم، متفاوت است.
  3. نصب و راه اندازی تجهیزات هوشمندسازی ساختمان: این مرحله با توجه به نوع تجهیزات انتخاب شده توسط شما می­تواند پیچیده یا بسیار راحت باشد. نصب و راه­ اندازی برخی از سیستم ­های هوشمندسازی ساختمان از پیچیدگی بالایی دارد و باید توسط یک تیم فنی آموزش دیده انجام شود.
هوشمندسازی اماکن مسکونی و تجاری
هوشمندسازی اماکن مسکونی و تجاری

آریان الکترونیک

اجرای کلبه امور مربوط به هوشمندسازی ساختمان
هوشمندسازی اماکن مسکونی و تجاری

تجهیزات هوشمندسازی ساختمان

تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به دو بخش نرم افزار و سخت افزار تقسیم می­شوند: بخش سخت افزار شامل پردازنده مرکزی، رله­ ها، سنسورها، پنل دیواری، کلیدهای لمسی و… است و بخش نرم افزار نیز شامل برنامه­ هایی جهت اتوماسیون، نمایش آنلاین و کنترل تجهیزات است.

هوشمندسازی مدارس

مدرسه هوشمند، مدرسه‌ای است که کنترل و مدیریت آن مبتنی بر فناوری اطلاعات کامپیوتر و شبکه انجام می‌گیرد و در جهت فرآیند یادگیری و بهبود مدیریت به ‌صورت سیستمی نظام‌یافته سازمان‌دهی می‌شود تا کودکان و دانش‌آموزان را برای عصر اطلاعات آماده سازد. در یک کلاس هوشمند از ابزارهایی نظیر لپ‌تاپ‌، نمایشگر و پروژکتور استفاده می­شود.

هزینه هوشمندسازی ساختمان چقدر است؟

عوامل متعددی بر هزینه هوشمندسازی اماکن مسکونی و تجاری تاثیر می­گذارد:

  1. متراژ ساختمان
  2. سطح هوشمندسازی: به عنوان مثال، باید مشخص شود که فقط قرار است سیستم روشنایی ساختمان هوشمند شود یا تمامی سیستم­های سرمایش و گرمایش و ..

برای یافتن اطلاعات دقیق از هزینه هوشمندسازی منازل، اماکن اداری و تجاری در تهران با آریان الکترونیک تماس بگیرید.