آریان الکترونیک ارائه دهنده خدمات تخصصی نصب و راه اندازی دیتاسنتر | خدمات راه اندازی datacenter

خدمات نصب و راه اندازی دیتاسنتر

دیتاسنتر یا مرکز داده چیست ؟

رایان الکترونیک ارائه دهنده خدمات راه اندازی دیتاسنتر

 توجه داشته باشیم که دیتا سنتر و خدمات تخصصی دیتاسنتر مجموعه ای از عناصر است . دیتا سنتر ها به عنوان محل قرار گیری برای تمام تجهیزات IT خدمت رسانی می کنند که از جمله آنها می توان به سرورها، سیستم های استوریج ، سوئیچ های شبکه، روتر و فایروال اشاره کرد ، همچنین کابلها و رک های فیزیکی که از آنها برای مدیریت و اتصال تجهیزات استفاده می شود را می توان نام برد . یکی از کاربردهای ویژه آن سازماندهی اتصالات درونی منابع ؛می باشد.

دیتا سنتر نیز مانند سایر تجهیزات شبکه باید دارای یک زیر ساخت کافی ، مانند توزیع برق و سیستم های فرعی برق مکمل از جمله سوییچینگ الکتریکی؛ برق اضطراری؛ ژنراتورهای پشتیبان و غیره؛ تهویه و سیستم های خنک کننده مراکز داده، مانند خنک کننده های  اتاق کامپیوتر و تأمین مکفی اتصالات حامل شبکه (مخابراتی) باشد. تمام این خواسته ها به یک امکانات فیزیکی با امنیت فیزیکی نیاز دارد تا مجموعه این زیر ساخت ها و تجهیزات را در خود جای دهد .

راه اندازی اتاق سرور و طراحی دیتاسنتر

طراحی و راه‌ اندازی دیتاسنتر کارآمد و مؤثر، برای شرکت‌ها و کسب و کارهای مدرن امروزی، بسیار حیاتی است و به همین دلیل هیچ جایی برای اشتباه در نصب و راه‌ اندازی آن‌ها وجود ندارد. در استاندارد طراحی اتاق سرور | Data center بسیار مهم و ضروری است که شرایط به گونه‌ای در نظر گرفته شود که بعد از نصب و راه‌ اندازی، اتاق سرور بتواند حداقل برای ۱۰ الی ۱۵ سال بدون مشکل و ایراد اساسی، کارایی لازم را داشته باشد. با این حال بازنگری و بهینه سازی اتاق سرور در آینده نیز ضروری و لازم است و نباید آن را به حال خود رها کرد.

از آن‌جا که در اتاق سرور یا دیتاسنتر تجهیزات شبکه قرار می‌گیرند، نگهداری و مراقبت از آن بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. از این‌رو در طراحی این بخش به تجهیزات نگهدارنده و تجهیزات امنیتی، نظارتی و حفاظتی اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود و در مرحله نصب و راه اندازی شبکه این تجهیزات نصب می‌گردند.

خدمات پشتیبانی تخصصی دیتاسنتر

خدمات راه اندازی دیتاسنتر آریان الکترونیک در اجرای اتاق سرور و پیاده‌سازی آن، به حد زیادی انعطاف‌پذیر می‌باشد تا بتواند جوابگوی نیازهای متفاوت و بسیار زیاد مشتریان باشد. خدمات شبکه آریان الکترونیک قابل اعتماد بوده و با کمترین میزان مصرف منابع قابل ارائه برای مشتریان می باشد. ما شرایطی را فراهم می‌آوریم تا مشتریان ما بتوانند سازمان خود را با حداکثر بهره‌وری بنا کنند. سرویس‌های ما در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز بدون وقفه به مشتریان ارائه می‌گردد.

خدمات نصب و راه اندازی دیتاسنتر

انواع دسته بندی مرکز داده (Tier)

انواع Tier  در دیتاسنتر اشاره به میزان پایداری و stable بودن دیتاسنتر دارد.در حقیقت میزان دردسترس پذیری یاavaillability  دیتاسنتر را بهTier  های 1 تا 4 تقسیم بندی میکنیم که در Tier-1  هیچ گونه کامپوننت redundant پشتیبان یا در دیتاسنتر استفاده نمیگردد و دارای کمترین تحمل خطا میباشد. در Tier-2  بخشهای مختلف دیتاسنتر (uplink ها، سیستمهای تهویه هوا یا HVAC ، پاور سرورها، UPS  ها و … ) به تجهیزات redundant   مجهز میشوند ولی مسیر کابلکشی های برق، شبکه و … فقط یک مسیر میباشد.

به معنای دیگر فقط یک distribution path  در دیتاسنتر وجود دارد و هیچ گونه مسیر جداگانه ای برای آنها وجود ندارد. برای جا افتادن موضوع فرض کنید در دیتاسنتر دو عدد UPS  نصب شده است ولی هر دو UPS فقط از یک تابلو برق و یک مسیر، برق سرورها را تامین میکنند که اگر کابل مربوطه دچار مشکل شود عملا همه سرورهای دیتاسنتر قطع خواهد شد. در Tier-3 چندین مسیر  برق و شبکه یا distribution path چندین  متفاوت به تجهیزات سرویس میدهند ولی در هر لحظه فقط یک مسیر فعال میباشد. در Tier-4  چندین مسیر متفاوت در حالت active-active  فعال میباشند، یعنی همه مسیرها همزمان فعال میباشند و در صورت خرابی یک مسیر برق، شبکه و … هیچگونه قطعی صورت نخواهد گرفت.

مشاوره رایگان خدمات راه اندازی مرکز داده

فرم زیر را تکمیل نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

تماس با کارشناسان فنی

کارشناسان پشتیبانی و نگهداری شرکت آریان الکترونیک مناسب ترین قیمت خدمات نصب و راه اندازی دیتاسنتر را با بهینه ترین راهکار در صرفه جویی زمان به شما پیشنهاد می‌دهند. در صورت نیاز جهت دریافت مشاوره رایگان برای ارائه خدمات مرکز داده در تهران و همچنین اطلاع از مبلغ قراردادهای پشتیبانی شبکه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

خدمات راه اندازی و نصب دیتاسنتر

رایان الکترونیک ارائه دهنده خدمات راه اندازی دیتاسنتر

سرورها اغلب توانایی بروزرسانی سخت‌افزار و نرم‌افزار بدون راه‌اندازی مجدد، قابلیت پشتیبان‌گیری پیشرفته مکرر، امنیت بالا برای حفاظت از منابع، داده‌ها و حافظه و مدیریت آسان و همچنین ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاصی دارند.

ویژگی خدمات دیتاسنتر آریان الکترونیک

 • مشاوره و بازدید رایگان، ارائه پروپزال و شرح عملیات نصب و راه اندازی اتاق سرور
 • عایق‌بندی و ایزوله‌سازی دما و صدا در اتاق سرور
 • طراحی سقف و کف کاذب آنتی استاتیک مخصوص اتاق سرور
 • طراحی ساختار رک و چیدمان در طراحی و اجرای مرکز داده
 • بهینه‌سازی و ارتقا در طراحی و اجرای مرکز داده
 • سیستم سرمایشی و تهویه مطبوع اتاق سرور
 • سیستم اعلام و اطفاء حریق در اتاق سرور برای جلوگیری و اطلاع از آتش سوزی درمحل
 • سیستم تخلیه اضطراری گاز از اتاق سرور
 • سیستم‌های برق اضطراری اتاق سرور
 • سیستم‌های امنیتی کنترل ورود و خروج و دسترسی به اتاق سرور
 • تجهیزات اتاق مانیتورینگ اتاق سرور و تجهیزات داخلی آن
 • نصب انواع سنسورهای تشخیصی و امنیتی در اتاق سرور
 • نصب دوربین مداربسته در دیتاسنتر
 • اجرای سقف و دیوارهای کاذب نسوز در اتاق سرور
 • اجرای سیستم روشنایی استاندارد در اتاق سرور

هزینه راه اندازی و نصب دیتاسنتر چقدر است ؟

متخصصین ما آماده‌اند تا در صورت لزوم با حضور در سازمان یا محل پروژه مشتری ضمن تحلیل دقیق نیازها و با بررسی شرایط و با در نظر گرفتن محدودیت‌های مالی ، استانداردها و نیازهای توسعه‌ای بهینه‌ترین راهکار ها را به شما معرفی نمایند . علاوه بر این شما می توانید با دریافت مشاوره رایگان متخصصان ما ، از هزینه های راه اندازی دیتا سنتر ، استاندارد سازی اتاق سرور ، مجازی سازی دیتا سنتر و سایر تجهیزات شبکه از جمله قیمت سوئیچ سیسکو و سرور hp ، مطلع شوید .

خدمات راه اندازی دیتاسنتر شامل چه مواردی است ؟

از آن‌جا که در اتاق سرور یا دیتاسنتر تجهیزات شبکه قرار می‌گیرند، نگهداری و مراقبت از آن بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. از این‌رو در طراحی این بخش به تجهیزات نگهدارنده و تجهیزات امنیتی، نظارتی و حفاظتی اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود و در مرحله نصب و راه اندازی شبکه این تجهیزات نصب می‌گردند.

آریان الکترونیک بهترین شرکت ارائه دهنده خدمات اتاق سرور

کارشناسان پشتیبانی و نگهداری شرکت آریان الکترونیک مناسب ترین قیمت خدمات نصب و راه اندازی دیتاسنتر را با بهینه ترین راهکار در صرفه جویی زمان به شما پیشنهاد می‌دهند. در صورت نیاز جهت دریافت مشاوره رایگان برای ارائه خدمات مرکز داده در تهران و همچنین اطلاع از مبلغ قراردادهای پشتیبانی شبکه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

هزینه راه اندازی سرور

خدمات تخصصی دیتاسنتر

نصب و راه اندازی دیتاسنتر

خدمات راه اندازی دیتاسنتر

راه اندازی مرکز داده و دیتاسنتر