فرش قم

سابقه ی این نوع از فرش ها به 80 سال پیش برمی گردد. صنعت فرش بافی بعد از آن نیز به طور جدی رونق بسیار پیدا کرد به ویژه زمانی که صادر آن به کشورهای خارجه از اهمیت بالا برخوردار شد توانست جایگاه ویژه ای را به دست آورد . فرش بافی پس از سال ها به طور تدریجی در بین مردم روستا نشین این ناحیه نیز رونق یافت .پرزهای فرش قم معمولا خشن و محکم می باشد ابعاد متنوعی نیز برای بافت این نوع از فرش ها در دسترس است. این نوع از فرش در صورتی که به صورت تمام ابریشم بافته شود معمولا قیمت های بالایی را برای خریدار پیشنهاد می کنند . صادرات فرش اگرچه در سالهای اخیر با تحریم های موجود محدودتر شده ولی فرش ایرانی همواره جایگاه ویژه ای در بین انواع مختلف از فرش های دیگر داشته است .

خصوصیات فرش قم

در سال های اول فرش های قم از پشم های خاصی که کیفیت چندان نیز نداشتند تهیه می شد ولی با گذر زمان به ویژه با رونق یافتن این نوع از فرش ها شاهد طرح های تمام ابریشم دستباف این شهر شدیم استفاده از ابریشم به طور کامل برای بافت این نوع از فرش ها سبب شد طرح های ویژه و ظریفی ایجاد شود امروزه فرش های نفیس قم شهرت جهانی یافته اند به ویژه در نمایشگاه فرش آلمان می توان حضور پررنگ آنها را به طور جدی مشاهده کرد.
یکی از مهمترین ویژگی های فرش های قم را می توان به وجود نظم بی نهایت در تار پود آنها اشاره کرد در سایر فرش هایی که در مناطق مختلف تهیه می شود بی نظمی های ویژه ای در پشت فرش ها موجود است اگر چه این نوع بی نظمی ها قابل اغماض است ولی فرش قم حتی عاری از این نوع بی نظمی ها می باشد و همین عامل از دلایل اصلی محبوبیت و آوازه ی زیاد فرش قم گردیده است.

فرش قم

این نوع از فرش ها به گونه ای طراحی شده است که ممکن است در نگاه اول تصور کنید با ماشین بافته شده و به دست بافت بودن آن شک کنید طرح و مدل های خاصی برای بافت فرش قم در دست است افرادی که در این زمینه فعالیت دارند به راحتی در اولین نگاه می توانند با در نظر گرفتن طرح و نقشه ی به کار رفته نوع آن را تشخیص دهند.
گره فرش های قم بسیار نازک هستند به همین دلیل برای بافت این نوع از فرش ها حوصله ی و البته دقت بالایی نیاز است وجود تراکم زیاد در گره ها نیز از جمله نکات دیگری است که سبب شده بافت این نوع از فرش ها در مقایسه با سایر انواع آن سخت تر باشد.

شرکت نسل برتر خاورمیانه

شرکت نسل برتر خاورمیانه به منظور ترویج هنر ایرانی و اسلامی قابلیت عرضه تمام محصولات را در تمامی ابعاد و رنگ ها در بسته بندی های شکیل و صادراتی تحت برند میلیو گروپ دارد.
به امید آن روز که هنر ایرانی و اسلامی تحت پرچم کشور عزیزمان ایران در تمام جهان عرضه شود که با ارزآوری مناسب کمک به چرخه اقتصاد خارجی کشور شود.