شرکت آریان الکترونیک در زمینه ی طراحی تخصصی شبکه فیبرنوری و خدمات فیبرنوری و خدمات پیمانکاری شبکه فیبرنوری از متد های استاندارد و تجهیزات خاصی استفاده مینماید که وجود این تجهیزات و رعایت اصول استاندارد در بدست آمدن نتیجه مطلوب بسیار تاثیر گذار هستند .

خدمات فیبرنوری

طراحی شبکه فیبر نوری

آریان الکترونیک ارائه دهنده خدمات تخصصی فیبرنوری

انتخاب بستر ارتباطی شبکه فیبرنوری

برای برقراری ارتباط شبکه روش های مختلفی وجود دارد که شامل ارتباط کابلی مانند کابل شبکه و فیبر نوری و  یا ارتباط بی سیم وایرلس و مایکرویوو می شود. ابتدا باید بررسی کرد بهترین روش ارتباطی کدام است. مواردی وجود دارد که در طراحی می بایست در نظر گرفت.

مسافت بین نقاط ارتباطی

ابتدا باید فاصله بین نقاط ارتباطی مشخص شود. مسافت قابل اجرا بر روی کابل شبکه حداکثر ۹۰ متر می باشد. در صورتی که با فاصله بیشتر از این مقدار روبرو باشیم باید از فیبر نوری یا شبکه وایرلس بهره ببریم. برای فیبر نوری مالتی مود این عدد ۵۰۰ متر است و مسافت های بیشتر از سینگل مود استفاده کرد.

سرعت مورد نیاز جهت انتقال دیتا

سرعت قابل دستیابی بر روی فیبر نوری و همچنین کابل شبکه به هم نزدیک می باشد و نوع تجهیزات مورد استفاده در این بستر تاثیر گذار است.

هزینه طراحی و نگهداری شبکه فیبر نوری

آریان الکترونیک ارائه دهنده خدمات تخصصی فیبرنوری

پایداری بستر ارتباطی فیبرنوری

شبکه های کابلی پایدارتر از شبکه های وایرلس می باشند و شبکه فیبر نوری دارای پایداری بیشتری به نسبت شبکه کابلی است. شبکه های وایرلس تحت تاثیر امواج سایر تجهیزات بی سیم، امواج الکترو مغناطیسی و مانع دچار افت سرعت تا قطعی ارتباط می گردند. کابل شبکه نیز در صورت عبور از کنار کابل و پست برق دچار افت سرعت می گردد. شبکه فیبر نوری از تاثیر پذیری بر اثر موارد ذکر شده مصون می باشد. لذا در صورتی که با موارد بالا مواجه می باشیم از فیبر نوری بهره می گیریم.

هزینه اجرا شبکه فیبر نوری

هزینه اجرا شبکه فیبر نوری و خدمات پیمانکاری و حفاری فیبرنوری کاملا بستگی به شرایط و طرح دارد. در حالت کلی اجرای شبکه با کابل مسی دارای هزینه کمتری به نسبت فیبر می باشد. هزینه شبکه وایرلس نیز بستگی به پهنای باند مورد نیاز و شرایط و موقعیت فیزیکی و جغرافیایی دارد.

تعمیر و نگهداری در طراحی شبکه فیبر نوری

بحث تعمیر و نگهداری بستر ارتباطی در هزینه های آتی بسیارمهم می باشد. مقایسه کنید خدمات نگهداری فیبر نوری را با تجهیزات وایرلس در محیط خارج از شهر که نیاز به برق و دکل و نگهداری آنها نیز دارد.

خدمات فیبرنوری

مشاوره رایگان خدمات فیبرنوری

فرم زیر را تکمیل نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

تماس با کارشناسان فنی

کارشناسان پشتیبانی و نگهداری شرکت آریان الکترونیک مناسب ترین قیمت خدمات نصب و راه اندازی فیبرنوری را با بهینه ترین راهکار در صرفه جویی زمان به شما پیشنهاد می‌دهند. در صورت نیاز جهت دریافت مشاوره رایگان برای ارائه خدمات فیبرنوری در تهران و همچنین اطلاع از مبلغ قراردادهای پشتیبانی شبکه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

کابل کشی و پیمانکاری فیبر نوری

کابل کشی فیبر نوری در دو نوع انجام می پذیرد.

  • کابل کشی زمینی فیبر نوری

  • کابل کشی هوایی فیبر نوری

 ایمنی نیروهای اجرایی

اولین نکته که باید در نظر می گیریم ایمنی پرسنل اجرایی ما می باشد. کار در ارتفاع یا زیر زمین قسمتی از کار اجرایی می باشد که امکان بروز حادثه در آن وجود دارد. استفاده از ادوات ایمنی مناسب و نکات لازم ضامن سلامت نیروهای ما است. نکته دیگر حفاظت از چشم نیرو ها در هنگام برش و یا کارهایی است که احتمال پریدن اجسام به داخل چشم وجود دارد. تمیز کاری و پاک کردن اجسام ریز که ممکن است باعث برش و زخم کردن بدن گردد نیز را رعایت می کنیم.

حمل و تحویل کابل فیبر نوری

حمل فیبرنوری تا محل پروژه شامل سه قسمت است. حمل و بارگیری به داخل ماشین، حمل توسط ماشین تا محل اجرا، پیاده کردن و حمل تا محل اجرا پروژه. بارگیری و پیاده سازی فیبر را با دقت و توسط تجهیزات حمل مناسب انجام می دهیم. محکم کردن فیبر در ماشین حمل، پیاده سازی و حمل تا محل اجرا می بایست با دقت انجام گیرد تا کابل دچار آسیب نگردد. در محل نصب کابل فیبر نوری را چک می کنیم تا دچار مشکل و پارگی نشده باشد.

نقشه خوانی و تعیین مسیر کابل کشی

قبل از شروع به کار نقشه تهیه شده توسط طراح شبکه فیبر نوری را مورد مطالعه قرار داده و مسیر را یکبار بطور کامل چک می کنیم. موانع احتمالی را مرتفع ساخته و مسیر را بطور کامل آماده بهره برداری می کنیم.

بستر سازی کابل کشی فیبر نوری

نصب کابل فیبر نوری نیازمند بستر می باشد. این بستر بسته به نوع مسیر ممکن است زمینی، هوایی و یا داخل ساختمان باشد. برای هر کدام از این روش ها یک نوع بستر مورد نیاز است. ابتدا مسیر رو مورد بررسی قرار می دهیم تا ببینیم بستر مناسب وجود دارد و قابل استفاده برای ما می باشد یا خیر. در غیر اینصورت بستر سازی توسط خود ما انجام می پذیرد.

خدمات فیبرنوری

خدمات فیبرنوری آریان الکترونیک

  • طراحی و نصب شبکه فیبر نوری
  • حفاری و کابل کشی زمینی فیبر نوری
  • کابل کشی هوایی فیبر نوری
  • کابل کشی فیبر نوری داخل ساختمان
  • فیوژن فیبر نوری
  • مفصل بندی فیبر نوری
  • انجام تست و عیب یابی فیبر نوری
  • نصب و راه اندازی FTTH

خدمات پیمانکار فیبر نوری و حفاری با دستگاه ترنچر

حفاری با دستگاه ترنچر چگونه انجام می شود؟

اگر در زمینه  حفاری و کابلکشی زمینی فیبر نوری فعالیت دارید، به خوبی می دانید که شیوه حفاری کابل نوری بسیار مهم است. شیوه حفاری با دستگاه ترنچر جدیدترین شیوه ای است که برای حفاری کابل نوری در زمین مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه ترنچر نوعی دستگاه و ماشین آلات کشاورزی می باشد که علاوه بر کشاورزی در راهسازی و ساختمان سازی نیز از آن استفاده می شود. یکی از مهم ترین مزایا و کاربردهای دستگاه ترنچر با استفاده از آن برای حفاری کابل نوری میباشد. حفاری با دستگاه ترنچر از مزایای بسیار زیادی برخوردار می باشد و هزینه ای که برای این نوع حفاری پرداخت می کنید در مقایسه با شیوه های دیگر حفاری کابل نوری بسیار مناسب تر است. در ادامه مطلب در مورد دستگاه ترنچر چرم و همچنین شیوه استفاده از آن در حفاری فیبر نوری و مزایای آن توضیحات بیشتری را بیان خواهیم نمود پس حتما تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید.

حفاری با دستگاه ترنچر

دستگاه ترنچر چیست؟

دستگاه ترنچر یک نوع دستگاه صنعتی می باشد که بیشتر در مسائل کشاورزی و در کنار آن راهسازی و ساختمان سازی کاربرد دارد. عمق حفاری دستگاه ترنچر بر اساس مدل آن تنوع دارد. برخی از رنجر ها برای برش زنی آسفالت و یا کانال زنی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برخی دیگر از آن ها برای حفاری و ترنچرینگ استفاده می‌شوند. کاربرد های این دستگاه ها نیز بسته به کار آن ها متفاوت می باشد. دستگاه ترنچر ای که ما قصد داریم در این مطلب در مورد آن توضیحاتی را خدمت شما بیان نماییم دستگاهی است که برای حفاری و کانال کشی فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های ترنچر از نظر اندازه نیز در انواع گوناگون وجود دارند و می توان آن ها را بر روی دستگاه هایی مثل بیل مکانیکی و تراکتور نصب کرد و استفاده نمود. در حقیقت وسعت محلی که قصد کانال کشی در آن دارید در تعیین نوع دستگاه ترنچر شما نقش بسیار زیادی خواهد داشت.

حفاری با دستگاه ترنچر

چرا از حفاری با دستگاه ترنچر استفاده کنیم؟

حفاری با استفاده از دستگاه ترنچر مزایای بسیار زیادی را دارد. حفاری با دستگاه ترنچر یکی از مهم ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد و در مقایسه با حفاری سنتی که دارای محدودیت‌های بسیار زیادی بوده است که می توان گفت این حفاری هم از کیفیت بهتری برخوردار است و هم هزینه‌های بسیار کمتری برای شما خواهد داشت. در حفاری با دستگاه ترنچر شما نیاز نیست هزینه زیادی را برای استخدام کارگران پرداخت کنید. همچنین در حفاری با دستگاه ترنچر شرایط کاری سخت حفاری نوری به شکل سنتی و خستگی زیاد آن تبدیل به یک کار آسان تر می شود. اگر شما به شیوه های سنتی نسبت به حفاری فیبرنوری اقدام کرده باشید به خوبی می دانید که حفاری به آن شیوه به شدت زمان انسان را می‌گیرد و مدت زمان زیادی را تلف می کند. در حفاری با دستگاه ترنچر صدمات جانی و مالی به شدت کاهش پیدا می کند و شما ایمن تر می توانید به کار خودتان ادامه دهید. در حفاری با ترنچر دیگر نیاز نیست دغدغه این را داشته باشید که امکان حفاری در عرض کم را ندارید چرا که در حفاری سنتی این مشکل وجود داشته است. در حفاری نوین با دستگاه ترنچر شما می توانید به آسانی در هر عرضی که وجود داشته باشد، حفاری خودتان را انجام دهید. اگر دغدغه تمیزی کار را هم دارید باید خدمتتان عرض کنم که حفاری با استفاده از دستگاه بسیار تمیز انجام می‌شود و زیبایی کار در حد بسیار بالایی قرار دارد. سرعت حفاری کانال فیبر نوری با استفاده از دستگاه ترنچر به شدت زیاد می باشد به طوری که شما می توانید در طول یک روز کاری بیش از ۲ کیلومتر را حفاری نمایید.

برای دریافت خدمات فیبر نوری به کجا مراجعه کنیم؟

اگر به دنبال آن هستید که از خدمات فیبرنوری توسط یک پیمانکار حفاری فیبر نوری استفاده کنید باید به نکات مهمی دقت داشته باشید. شما برای این کار باید به پیمانکاران حفاری فیبر نوری مراجعه نمایید که هم سابقه خوبی در این زمینه داشته باشد و هم از اعتبار لازم برخوردار باشد. فردی که چنین شرایطی داشته باشد مطمئناً کیفیت کار بسیار خوبی هم دارد و درکنار آن هزینه‌ای که از شما برای اینکار دریافت خواهد کرد مطمئناً مناسب خواهد بود. اگر در این زمینه گزینه مناسبی مدنظرتان قرار ندارد به شما پیشنهاد می کنیم از خدمات موجود در شرکت ما استفاده نمایید. حفاری با دستگاه ترنچر که در شرکت ما انجام می‌شود در کل کشور بی‌نظیر میباشد و کیفیت کار شرکت ما هیچگونه مشابهی در کشور ندارد. پس عجله کنید و بدون از دست دادن زمان از خدمات موجود در شرکت ما استفاده کنید. مطمئن باشید با اولین استفاده ای که از خدمات ما داشته باشید به مشتری ثابت ما تبدیل خواهید شد.

تماس با ما

پشتیبانی 24 ساعته

09196351351

تماس با ما

دریافت مشاوره رایگان

021-41256402

پروژه های اجرا شده

پروژه های فیبرنوری آریان الکترونیک

پیمانکار فیبر نوری در تهران

طراحی و اجرای فیبرنوری

خدمات تخصصی شبکه فیبر نوری

راه اندازی شبکه فیبرنوری

حفاری و اجرای فیبر نوری

بهترین شرکت خدمات شبکه فیبرنوری کدام است ؟

شرکت آریان الکترونیک با در اختیار داشتن سال ها تجربه در زمینه پیمانکاری طراحی و اجرای شبکه فیبرنوری و همچنین استفاده ار کادری مجرب در این حوره توانسته رضایت مشتریان گرامی را بدست آورد .

هزینه طراحی و اجرای شبکه فیبرنوری چقدر است ؟

هزینه نهایی نصب و راه اندازی شبکه فیبرنوری بستگی به معیار های مختلفی از جمله محیط ساختمان یعنی شبکه داخلی و خارجی دارد ولی شرکت مهندسی آریان الکترونیک این اطمینان را به شما می دهد که کمترین هزینه را برای این کار در نظر بگیرید .