در این مقاله سعی شده است اطلاعات مفیدی در مورد هوشمندسازی ساختمان در اختیار شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید…

راه اندازی سیستم خانه هوشمند (SMART HOME)

خانه هوشمند که با عنوان smart home شناخته می شود سیستمی است که از طریق آن تمام لوازم خانه را به صورت هوشمند کنترل کرد. سیستم هوشمند سازی ساختمان را می توان به این صورت تعریف کرد: امکان نظارت و کنترل یکپارچه قسمت های گوناگون، مهم و حساس خانه با هدف بهینه سازی مصرف انرژی و ایجاد آسایش هر چه بیشتر ساکنین.

هوشمندسازی ساختمان از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است. سخت افزار در سیستم هوشمند ساختمان به سه بخش پردازنده، سنسورها و عملگرها تقسیم می شود. پردازنده هوشمند همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه پردازش اطلاعات و تصمیم گیری در شرایط مختلف را بر عهده دارد. سنسورها نیز همانند حواس پنج گانه انسان شرایط محیطی را درک کرده و اطلاعات مورد نیاز سیستم هوشمند را در اختیار پردازنده قرار می دهند و در نهایت عملگر ها دستورات مشخصی را به تجهیزات ارسال می کنند. به عنوان مثال فرض کنید دمای مورد نظر شما برای منزل خودتان 25 درجه است. بدین ترتیب در پنل هوشمند این دما را برای سیستم های سرمایشی و گرمایشی خود انتخاب می کنید.

سیستم خانه هوشمند چگونه کار می کند ؟

حال سیستم هوشمند به صورت لحظه ای دمای محیط خارج و داخل منزل را از ماهواره ها و سنسورهای داخل محیط دریافت نموده و دور کند، تند و یا متوسط را نسبت به اختلاف دمای مورد نظر شما با دمای فعلی منزل انتخاب می کند. حال اگر شما در منزل حضور داشته باشید سیستم هوشمند این آیتم را به سه روش WIFI، Location تلفن همراه و GPS تشخیص می دهد و سیستم سرمایشی و گرمایشی شما را روشن نگه می دارد ولی اگر از منزل خارج شده و همچنین از محدوده ی جغرافیایی تعیین شده نیز خارج شوید سیستم سرمایش و گرمایش شما خاموش می شود. حال فرض کنید از محل کار در حال برگشت به منزل هستید با ورود به منطقه جغرافیایی تعیین شده مجددا سیستم های سرمایشی و گرمایشی شما فعال خواهند شد. حال با روشن تر شدن نحوه عملکرد سیستم به بررسی نرم افزار خواهیم پرداخت، نرم افزار در سیستم هوشمند سازی ساختمان دقیقا آن چیزی است که به عنوان تکنولوژی عنوان می شود.

protecting

سیستم امنیتی هوشمند

سیستم امنیتی خانه هوشمند، استفاده از جدید ترین تکنولوژی برای بهبود یکی از قدیمی ترین مشکلات منزل است.  کاربرد مگنت درب و سنسور حرکتی هنگامی که در منزل هستید و هنگامی که خارج از منزل هستید متفاوت خواهد بود و در صورت وقوع ورود غیر مجاز به شما از طریق ایمیل، ناتیفیکیشن، پیام تلگرامی و… به شما اطلاع داده خواهد شد.

tools-and-utensils (1)

سرمایش و گرمایش هوشمند

سرمایش و گرمایش در هوشمندسازی ساختمان کاربردی ترین ویژگی است. این سیستم ها نسبت به نوع آنها با روش های متفاوتی هوشمند می شوند. بطور کلی قابلیت های ثابتی به آنها افزوده خواهد شد. اتوماسیون این سیستم نسبت به حضور و عدم حضور شما در منزل همچنین نسبت به دمایی که شما در آن احساس بهتری دارید.

 

tools-and-utensils

اطلاع رسانی هوشمند

اطلاع رسانی هوشمند جدید ترین قابلیت خانه هوشمند است. دمای محیط داخل منزل، دما، رطوبت،فشار هوای خارج منزل، میزان آلاینده های هوا، استاندارد سازی آلودگی هوا، سرخط خبر های روز از خبرگذاری مورد نظر شما، هواشناسی، ساعت و تقویم، مناسبت های تقویمی و… همه و همه اطلاعاتی است که در پنل دیواری شما به شکل آنلاین نمایش داده خواهد شد.

مشاوره رایگان خدمات پارکینگ هوشمند

فرم زیر را تکمیل نموده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

تماس با کارشناسان فنی

کارشناسان پشتیبانی و نگهداری شرکت مناسب ترین قیمت هوشمند سازی پارکینگ را با بهینه ترین راهکار در صرفه جویی زمان به شما پیشنهاد می‌دهند. در صورت نیاز جهت دریافت مشاوره رایگان برای ارائه خدمات پارکینگ هوشمند در تهران و همچنین اطلاع از مبلغ قراردادهای پشتیبانی شبکه می‌توانید با ما تماس بگیرید.

هوشمندسازی ساختمان

مزایای بکارگیری سیستم خانه هوشمند

استفاده از هوشمندسازی ساختمان و مدیریت یکپارچه و هوشمند خانه، کاربر را قادر می سازد تا میزان مصرف انرژی را کنترل کند و از آن در داخل ساختمان به صورت بهینه بهره برداری کند. همچنین استفاده بهینه از تجهیزات داخل ساختمان موجب می شود عمر این محصولات بالا رفته و هزینه های نگهداری و تعمیر لوازم خانه به طور چشم گیری کاهش یابد.

مزیت های خانه هوشمند برای ساکنین :

از آنجایی که این سرویس به صورت هوشمند و کنترل از راه دور قابل تنظیم و مدیریت است می تواند آسایش، راحتی و محیطی مطبوع را برای ساکنین آن به ارمغان بیاورد. از جمله سرویس هایی که کاربران از طریق smart home در اختیار خواهند داشت موارد زیر است:

  •  دوربین ها و سیستم های نظارتی
  •  کنترل نور طبیعی با باز و بسته کردن پرده
  •  کنترل تردد داخل واحد
  •  کنترل و دسترسی از راه دور
  •  سرویس access control
  •  کنترل سیستم های مطبوع گرمایشی و سرمایشی
  •  سیستم تهویه مطبوع
  •  سیستم روشنایی
  •  برق اضطراری ساختمان
  •  احضار آسانسور